Hamilelikte mutlaka yapmanız gerekenler listesi

Hamile kaldığınızı öğrendiniz, Dünyanıza yeni bir nefes katılacak.
Şimdiden gelecek miniğin heyecanı sardı sizi. O’nun için mükemmel bir hamilelik dönemi geçirmek ve sağlıklı olarak dünyaya gelmesini sağlamak istiyorsunuz. Sizler için bir derleme yaptım, bu listeyi gerçekleştirip çocuğunuza 18. yaş doğum günü hediyesi olarak vereceksiniz.

Babasına Hamile olduğunuzu söylediğiniz anın videosunu çekin

Her ne kadar etik değil deseler de siz yapın Baba olacağını öğrendiği anda ki hallerinin videolarını çekin.

Konu nasıl yapılır derseniz daha önceki yazımda mevcut tıkla

Her haftanızın fotoğrafını çekin

Genele, sosyal medyaya paylaşmayı sevmeseniz bile mutlaka aynı yerde hafta hafta kendi resminizi mümkünse aynı kıyafet ile fotoğrafınızı çekin.

Google Fotoğraflar Uygulamasını Kullanın.

Telefonunuzun, Fotoğraf Makinenizin yada fotoğraflarınızı sakladığınız Harici bellek hiç ummadığınız bir anda kullanılamaz hale gelebilir. Hamilelik denen bu müthiş süreci fotoğraflarınızla belgelerken verilerinizin kaybolmasını kesinlikle önleyecek bir önlem olarak telefonunuza ve bilgisayarınıza google fotoğraflar uygulamasını kurun.

Ömür boyu sınırsız yükleme imkanı sunan bu uygulama ile kafanıza takılan ücret konusunu google linkteki makale ile güzel güzel anlatmış tıkla nasıl ve nereden indirebilirim gibi sorularınızı duymamı beklemeyin siz anne olacaksınız bunun da üstesinden gelirsiniz.

Hamile Pilatesine Başlayın

Hamilelik süresince kontrolsüz kilo alımını önlemek, bebeğinizin gelişimini olumlu yönde ilerlemesini sağlamak ve doğum öncesi alınan kiloların daha hızlı geri vermek için mutlaka Hamile Pilatesine başlayın.

Hamile Pilatesi hakkında sitemde çeşitli bilgilendirici yazım mevcut tıklayın

Doktorunuzu Bulun

Hamileliğin ilk döneminden itibaren sizi doğum sonrası bile bırakmayacak, yaz tatili, kar tatili, Bayram tatili demeyecek, sizi doğumhanede asla yalnız bırakmayacak bir doktor bulun. Konu hakkında herkes her doktoru beğenmeye bilir. arkadaş çevrenizin tecrübelerini de dikkate alarak bir doktor ile anlaşın.

Anlaşmanız esnasında konuşulacak her konuyu konuyu Örneğin Doğumun normal mi? sezaryen mi yapmak istediğinizi belirtin. Hangi hastanede doğumun yapılacağını öğrenin. Doğum Koçu ile çalışıp çalışmadığını, çalışmıyor ise doğumhaneye kendi doğum koçunuzun gireceğini mutlaka belirtin. Ne demek benim doğum koçum yok! tıklayın

Tüm araştırmalarınıza rağmen bir doktor bulamadıysanız iletişim linkinden bana ulaşın

Doğum Koçu ile anlaşın

Eskilerden kalma ne faydası var ne işe yarayacak, para tuzağı kızım bunlar laflarını bir kenara bırakın ve mutlaka lisanslı doğum koçu ile anlaşın. Doğumda doktorum var, hastanenin ebesi var iyide doğum koçuna ne gerek var diyenlere şu yazıyı okutun ve ezberletin tıkla