Hamilelik Döneminde En Rahat Ve Esprili Kıyafetler

Bir anne adayı için kilo almaya başlayıp da karın bölgesi büyüdüğünde “ne giyeceğim?” sorusu en çok sorulan günlük sorulardan biridir. Bir anne adayı hamilelik öncesinde her gün özenle seçtiği farklı farklı kıyafetleri giyerken hamilelik dönemi ile birlikte bu kıyafetlerin sayısı birden azalır.

Neyse ki son yıllarda anne adaylarının bu sorunundan yola çıkan giyim firmaları, hamileler için o kadar güzel, kullanışlı ve esprili giyecekler üretiyorlar ki anne adayları hem modayı takip edebiliyor hem de bu farklı ve son derece özel dönemi diledikleri kıyafetlerle geçirebiliyorlar. Üstelik de hamile modasını takip etmek bütçeyi çok da sarsmıyor. Hamilelik döneminde kullanılan pek çok kıyafetin doğum sonrasında da bir müddet kullanılabilmesi, anne adayının gönül rahatlığı ile bütçesinde bu kıyafetlere bir miktar ayırabilmesini sağlıyor.

En rahat hamilelik dönemi kıyafetlerinden biri şüphesiz büyük rahatlık sağlayan taytlar. Üzerine gömleklerle, bluzlarla farklı kombinler yapılabilir. Kışın yünlü yazın da penye seçenekleri ile pek çok rengini ve pek çok markada bulabilmek mümkün.

Hamilelik döneminde en rahat kıyafetlerden biri hamile eşofmanları. Hamileliğin başlarında beli lastiksiz olanlar kullanılabilirken karın bölgesinin büyümesi ile ilerleyen dönemlerde beli lastikli olanları kullanmak tercih ediliyor. Markalarda yazlık ve kışlık seçenekleri ile her mevsimde büyük rahatlık sağlıyor. 

Beli lastikli kot pantolonlar hamilelerin en büyük kurtarıcıları. Üstüne t-shirt de gömlek de kazak da giyilerek kombin yapılabilir. Doğum sonrasındaki dönemde de en kurtarıcı kıyafetlerden. Hamilelik döneminde kullanışı en kolay pantolonlardan olduğu ve her mevsimde de kullanımı mümkün olduğundan hamile giyim firmalarında artık pek çok farklı model ve renk seçeneğini bulmak mümkün.

Anne adayının üzerinde en güzel duran kıyafetlerden biri salopet. Salopetler dönem dönem moda oluyor ve herkes tarafından kullanılıyor ama özellikle anne adayını kesinlikle çok şirin gösteriyor J Çoğunlukla kot modellerine rastlanıyor. Şort tipi olanlardan pantolon tipi olanlarına pek çok farklı salopet seçeneğini piyasada bulabilmek mümkün.

Göğüs altından büzgülü kısa-uzun elbiseler, bluzlar ve gömlekler çalışan anne adayları için ofiste şıklık sağlarken günlük hayatta da rahatlıkla kullanılabiliyor. Yerine göre jean kumaştan penyeye pamuklu kumaştan polyestere pek çok kumaş çeşidini ve kareliden çizgiliye yazılıdan şal desenliye pek çok farklı deseni kullanmak mümkün.

Hamile modasında son yıllardaki belki de en güzel gelişmelerden biri esprili hamile t-shirtleri. Bebeğin yakında geleceğini müjdeleyen hamile t-shirtlerinde birbirinden farklı pek çok mesaj var. Teknolojinin gelişmesine atıfta bulunan t-shirtlerden 9 ay bekleme süresine atıfta bulunan t-shirtlere, bebeğin anne karnında büyüyerek doğumunun bir mucize olduğunu vurgulayan t-shirtlerden hamilelikte kilo almayı esprili bir dille anlatan t-shirtlere ve t-shirtü aralayıp aradan çıkacakmış gibi duran bebek figürlerine pek çok alternatif mevcut.

Bazı kıyafetler ise bel bölgesinde bollaştığından hamilelik döneminde de rahatça kullanılabilir. Panço buna en güzel örnektir. Hırkalardan kabanlara ve şallara hamilelik döneminde panço kullanımı hem pratiktir hem de şıklığı getirir.