Doğum Koçu Fiyatları | Doğum Koçu Programım


Doğum öncesinde sizinle sizin belirleyeceğiniz zamanlarda toplamda üç buluşma gerçekleştiriyorum

İlk buluşmamız baş başa olacak bu görüşmede sizin doğum ile ilgili düşüncelerinizi öğrenip korkularınız varsa bunları yenmenin yollarını size anlatacağım. Ayrıca Hamile Pilatesi dersi isterseniz bu konu hakkında da bilgi vereceğim.

İkinci buluşmamız varsa Doğum Uzmanı Doktorunuzun rutin kontrolü esnasında olacak. Hem Doktorunuzla tanışacağım hemde doğum esnasında olacakları birlikte soracağız. Şayet bir doktorunuz yoksa size doktor ya da hastahane önerilerim olacak.

Üçüncü buluşmamız doğuma iki hafta kala olacak. Bu buluşmada birlikte doğum çantamızı hazırlayacağız. Bebeğinizin odasının dizaynı hakkında size güncel fikirler vermeye çalışacağım.Kesinlikle sizin tercihlerinize saygı duyacak ve sizi yönlendirme yapmayacağım. Şimdiden söyleyeyim Bebek ismi konusunda hiç bir fikrim yok :)))

Doğumunuza son bir hafta kala ve bir hafta sonrasında sizin için telefonum 7/24 açık olacak. E-Posta ve Telefon desteğim bu dönemde sürekli olacak.

Doğumhanede mutlaka sizinle birlikte olacağım. (ölüm, sakatlık vs durumlarda yedek doğum koçu mutlaka olacak)

Doğumdan sonra mutlaka bir ziyaretim daha olacak.

 

daha fazla ayrıntılı bilgi için ücretsiz randevu formunu doldurunuz

 


    #Doğumkorkusu nun #nedenleri #nelerdir? Öğrenilen korkuların yanı sıra kişinin kaygı düzeyi, mizacı ve deneyimleri de tokofobi oluşmasına neden olabilmektedir. Kaygı düzeyi yüksek kişilerde bilinmeyenden doğan korku daha yoğun olduğundan özellikle ilk doğumlarda #tokofobi görülme oranı çok yüksek olmaktadır.Filmlerde gördüğümüz o korkunç doğum sahneleri, anlatılan #negatifdoğum #hikaye leri gibi pek çok faktör, doğum algımızın değişmesine ya da yanlış şekillenmesine neden olabiliyor. Aynı şekilde eşlerinin veya kendisinin #aile öyküsünde #genetik #rahatsızlık olan #kadınlarda da çocuklarının #hasta #doğma endişesi ile doğum korkuları oluşabilmektedir. Hazır hissetmeden #hamile kalan kadınlarda da bebeğe nasıl bakacaklarını bilemediklerinden tokofobi oluşabilmektedir. #doğumkoçu desteği ile korkunuzu yenebilirsiniz. #douladamla #izmithamilepilatesi #izmitdoğumkoçu

    Damla KAYA (@dogumkocu_damla)’in paylaştığı bir gönderi ()