Bebeğinizin İlk Kış Mevsimi

Yeni annelere ipuçları

Kış mevsiminin en zor günlerini yaşıyoruz. Zaman zaman trafikte kapanan yollar da kalan araçları ve insanları izliyoruz. Peki kış mevsiminde yeni anneler hiç mi dışarıya çıkmayacak. Tabii hayır Sizler için bir liste hazırlamaya çalıştım bebeğinizin ve sizin kar fotoğrafları olmalı.

Bebeğinizi Katmalar halinde giydirin

 Bebeğinizle dışarıya çıkacaksanız öncelikle bebeğinizi kat kat halinde giydirmenizi tavsiye ediyorum. Bu araç içerisinde sıcak iken terlemesini engellemek için çok önemli olacaktır. Bebeğinizi arabadan alıp dışarıya çıkarırken de çıkardığınız giysiler ile tekrar soğuk ortama hazırlamış olacaksınız.

Arabanızda mutlaka battaniye bulundurun.

                Bebeğinizi dışarıdan tekrar sıcak ortama getirdiğinizde öncelikle üzerindekileri çıkarmayın hatta arabanızda ki battaniye ile birkaç dakika daha ısıtın. Ardından kat kat giysilerini araba sıcaklığına göre çıkarın bence bir kat fazla çıkarıp battaniyesini üzerine örtün, kesinlikle altına sararak bebeğinizi korumaya kalkışmayın.

Eğer bir kafe ya da restorana gidecekseniz

                Arabanızda bulundurmanızı istediğim battaniyenizi mutlaka üzerine örtün. Şayet otopark ile kafe arasında mesafe çok ise mutlaka pusetinizin bir rüzgar koruyucu kılıfı olsun. Bebeğinizi taşırken rüzgar ya da gidiş yönünün ters istikametinde tutarak taşıyın. Böyle soğukluğu arttıran etkenlerden koruyacaksınız.

Bebeğinizin Yüzünde ve elinde gelen renk değişikliklerine dikkat edin.

                Aldığımız onca tedbire rağmen bebeğiniz üşümüş olabilir. Üşüyen bebeklerin yanakları ve burnu kızarır. O zaman battaniye tedbirinizi gözden geçirin ve mutlaka göz kontrolünde tutun.

Fotoğraf Çekerken Dikkatli olun

                Kış mevsiminin en güzel manzarasını gördüğünüz anda hemen telefonunuza sarılıp fotoğraf çekmeye kalkmayın. Öncelikle bebeğinizi bir yerlere bırakacaksınız bu yerin mutlaka yer seviyesinde olmamasına özen gösterin. Eğer bebeğiniz pusette ise mutlaka ayak frenini kilitlemeyi unutmayın. Kucağınızda birlikte özçekim yaparken ayaklarınızın altında kaygan zemin olmadığına özellikle dikkat edin.

Fotoğraflarınızda beni de etiketlemeyi unutmayın ;)))